Kombi Petek Temizliği

Kışın evlerde konfor ve ısınma ihtiyaçları için peteklerin bakımının mutlaka yapılması gerekir. Bu konuda birçok şikâyet vardır. Peteklerin altı ısınmıyor, peteklerin yarısı veya üst kısmı ısınmıyor gibi şikâyetler en fazla gelen şikâyetlerdir. Kombi petek temizliği evde herkesin kendi yapabileceği bir iş değildir. Tamamı ile teknik bilgi ve tecrübe gerektirir. Peteklerin ses yapması ve hava olması da peteklerin ısınması ve verimli çalışmasına engel olan sorunlardır. Peteklerde tozlanma ve kir birikintileri yüzünden bu sorunlar yaşanır.

Bu durumda yapılması gereken tek şey kombi petek temizliği için yetkili firmayı çağırmaktır. Soğuk havalarda evde sıcak bir ortam sağlamak için öncelikle peteklerin bazı aşamalardan geçerek test edilmesi gerekir. Çünkü sorun varsa kombinin yaktığı gaz boşa gider. Kombi her ne kadar gaz için güç harcarsa harcadığı doğalgaz miktarı da fazla olacak ve bu faturalara oldukça ciddi oranda yansıyacaktır. Kombi bakımı ile petek temizliği birbirinden farklıdır. Tek başına kombi bakımı yaptırarak yalnızca kombinizdeki arızaların ve sorunların giderilmesini sağlarsınız. Peteklerdeki sorun duruyorsa bu bakım tek başına yarım kalacaktır. Yüksek ısınma için mutlaka peteklerinde kombiler gibi yılda bir kere periyodik bakımının yapılması gerekir.

Kombi petek bakımı nasıl yapılır ?

Kombi ve petek bakımı yetkili firmalar tarafından yapılır. Bu konuda tecrübeli teknik personeller müşterinin evine gider ve kombi petek tesisatlarını inceleyerek bakım işlemlerine başlar. Kombi ve peteklerde toz olması, arıza ve tıkanıklık olması çalışma performansını düşürdüğü için sıcak su ve peteklerde yeterli ısınma sağlanamayacaktır.

Bakımı yapılırken bazı teknolojik ekipman, cihaz ve kimyasal temizleyicilere ihtiyaç vardır. Bu temizleyiciler sayesinde özellikle peteklerdeki tüm pislikler boşaltılır.

Kombi petek temizliği nasıl yapılır ?

Aynı gün içerisinde hem kombi bakımı hem de peteklerin bakımı yapılabilir. Yalnızca birkaç saat içerisinde en az iki personel tarafından tüm işlemler sırasıyla yapılarak kombi ve peteklerinizde olan arıza ve tıkanıklar tespit edildikten sonra tamirat ve temizleme işlemi yapılır. Firmamız bu konuda güvenebileceğiniz köklü ve her talebe cevap verecek ekip ve ekipmana sahip bir firma olarak hizmetinizde.

Kombilerde bakım işlemine kombinin çalışma performansı ölçülerek başlanır. Bundan sonraki aşamada kombinin iç kısmı açılır bar ve basınç değerleri ölçülür. Bunların ayarlanması yapıldıktan sonra filtre ve genleşme kazanının içi temizlenir. Elektrik bağlantı ve hatları da mutlaka incelenmesi gereken aksesuarlardır. Arızalı parçalar için tamir veya değişim söz konusu olabilir. Bu durumda en doğrusu firmanın size önerisini dikkate almak olacaktır. Bu süreçte servis personellerimiz sizi bilgilendirecek ve ortak karar alarak en uygun fiyata kombi bakım ve petek temizliği taleplerinizi karşılama imkânına sahip olacaksınız.

Petek bakımında ısınma sorunu yaratan şey arıza değil peteklerin kirlenmesi ve bakıma ihtiyaç duymasıdır. Yalnızca temizleme işlemi ile kış boyunca peteklerinizin geçen seneye göre evde ne kadar ısı yaydığını göreceksiniz. Petek bakımında öncelikle peteklerin içindeki su tahliye edilir, bir taraftan da peteklere tazyikli su verilerek hortumun bir ucu lavabo veya tuvalete konur. Kirli su ve pislikler temizlendiğinde peteklerinizde hiçbir tıkanıklık kalmayacaktır. Temizlik için özel kimyasal ve makineler kullanılır. Bu ürünler sayesinde petekleriniz en az iki yıl yüksek performansta çalışır. Kaliteli ve uygun fiyatlı hizmet için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Kombi Petek Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

Kombi petek temizliği yapılırken servis elemanlarının planlı bir şekilde çalışmasına dikkat etmelisiniz. Petek temizlenirken ilk olarak kombinin kapatılması gerekir. Tesisat içerisinde su tamamı ile boşalttıktan sonra kombi peteklerinin rekorları açılır ve boru ile bağlantısı kesilir. Tüm radyatörlerin giriş ve çıkışları kapatılır.

Petek temizleme için özel kimyasal temizleyiciler ve cihazın hortumu kullanılır. Hortum çıkış vanasına bağlandıktan sonra diğer ucu klozet veya lavaboya konulur. Bir taraftan petek içine tazyikli su gönderilirken bir yandan da suyun tahliyesi yapılır. Bu işlemle petek içerisindeki tüm tortu ve kirlerin temizlenmesi amaçlanmaktadır. Bu işlemler için firmamızın özel makinesi vardır ve bu sayede tüm evin petekleri yalnızca birkaç saat içerisinde temizlenmiş olur. Pislikler temizlenip tertemiz su gelene kadar bu işleme devam edildiğinde peteklerin kış boyu yüksek performansla çalışması mümkün.

Firmamızın kullandığı petek temizleme ilaçları iki yıl boyunca peteklerinizi kir ve pisliklerden koruma olanağı sunar. Evdeki tüm petekler bu yöntemle temizlenir. Kullanılan kimyasallar kireçlenmeyi önlediği için petekleriniz kış boyunca harcadığı doğalgazı direkt ısıya çevirir. Kombi petek temizliği konusunda yetkili firma ile çalışmak hem paranızın hem de emeğinizin boşa gitmemesi için son derece önemlidir.

İstanbul’un Esenyurt, Avcılar, Bahçeşehir, Beylikdüzü semtlerinde kombi bakımı ve petek temizleme hizmetleri veren firmamız, uygun fiyatlarla tercih edebileceğiniz profesyonel firmaların başında yer alıyor. Petek temizleme kesinlikle peteklerin tamir edilmesi değildir. Bu işlem tamamı ile bir bakım işlemidir ve bu bakım sayesinde kış boyu petekleriniz yüksek ısınma performansı sergileyecektir. Petek temizliği ve kombi bakım hizmetlerinde yetkili servisleri çağırmak gerekir. Aksi takdirde hem kombilerinizi riske atmış olursunuz hem de kombi ve peteklerinizde istediğiniz verimi alamazsınız.

Kombi petek temizliği ihtiyaçlarınızda teknik ve profesyonel hizmet talepleriniz için firmamıza güvenebilirsiniz. İstanbul’un her semtinde hızlı ve kaliteli hizmet sunan firmamız petek temizliği için özel makineler, kimyasal temizleyiciler ve tam donanımlı ekipmanları ile hizmet vermeye devam ediyor. Teknik personellerimiz aynı gün içerisinde evinize gelerek tamamı ile teknolojik yöntemlerde birkaç saat içerisinde tüm bakım ve temizleme işlemlerini tamamlıyor. Hem petek temizliği hem de kombi bakımı ve servis hizmetleri için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Haftanın yedi günü yirmi dört saat hizmetinizdeyiz. Telefon veya internet sayfamızdan iletişime geçebilirsiniz.