Klima Bakımı

Klimalar pahalı ev ve iş yeri cihazlarıdır. Yaz kış kullanılan klimalarla yazın sıcağa karşı kışın soğuğa karşı korunma sağlanır. Yazın en sıcak günlerde iş yerlerinde personellerin rahat ve serin bir şekilde devam etmesi iş veri adına son derece önemlidir.Aşırı sıcaklarda insanın algıları dururken çalışma isteği azalır.

Bu yüzden birçok yerde klimalı soğutma ile günlük yaşamın daha kaliteli ve konforlu geçmesi amaçlanmaktadır. Kışın ise aynı klimalar ısınma aracı olarak kullanılır ve yüksek performansta çalıştığında ihtiyaç duyulan sıcaklık sağlanmış olur. Ancak bu performansı yaz kış yaşayabilmek için klima bakımı her yıl düzenli olarak yaptırılmalıdır. Klima içerisinde meydana gelen tozlanmalar klimanın çalışmasını zorlaştırır ve istenilen sıcaklık ve soğukluk sağlanamaz.

Klima bakımı nedir ?

Klima bakımı klimaların yılda en az bir kere içinin açılıp herhangi bir arıza olup olmadığını anlamak için yapılan bir servis hizmetidir. Bu bakımı zamanında yaptırmak gerekir. Kışın ortasında veya yazın ortasında yapılan bakım geçen süreyi boş yere harcamak anlamına gelir. Bunun için mevsim geçiş süreleri en uygun süredir. İlkbahar ve sonbaharda bakım yaptırmak yaz ve kışı sorun yaşamadan geçirmek anlamına gelecektir.

Klima bakımı yapmak için servis çağırmak son derece önemlidir. Bu teknoloji cihazları evde kişinin kendisinin bakıma alması veya bu konuda yetkisi olmayan kişilere baktırması klimanın bozulmasına ve bir daha kullanılmaz hale gelmesine neden olabilir. Oldukça pahalı olan bu cihazların bu işin ehli olan kişilere emanet edilmesi önemlidir. Klima bakım servisimizin çalışma yöntemi şöyledir; klima temizleme için özel klima temizleme ilaçları kullanıyoruz. Basınçlı su vererek yaptığımız temizlikle klima içerisinde herhangi bir tozlanma ve pislik kalmaması için teknik bir temizleme işlemi yapıyoruz.

Klima bakımı nasıl yapılır ?

Elektrik tesisatlarının ve akım kontrolleri de klima bakımı yapan teknisyenlerimizin en önem verdiği konuların başında yer alıyor. Yüksek ve alçak basınç değerlerinin kontrolü de bakım esnasında dikkat edilecek unsurlar arasında yer alıyor. Bu aşamalardan sonra klimanın drenaj tavasının temizliği ve hattının temizliği yapılarak burada kontrol sağlanmaktadır.

Özellikle iç fan pervaneleri klimaların en önemli teknik parçalarıdır. Bu parçaların mutlaka temizlenerek arıza olup olmadığının tespit edilmesi gerekir. Hava filtreleri ise klimanın temiz hava üflemesi için her zaman temiz kalması gereken parçalardır. Teknik ekiplerimiz profesyonel olarak yaptıkları bu çalışmalarda farklı klima markalarının özelliklerine göre işlem yapmaktadır.Modeller ve markalar birbirinden farklı olsa da servisimiz her türlü yedek parça ve aksesuar konusunda tam donanımlı hizmet olanağı sunuyor. Klimalarda iç ekipmanlar kadar dış görünüm de önemlidir. Dış kısmında meydana gelebilecek estetik sorunlar da firmamız tarafından tespit edilip gerekli bakım ve tamiratı yapılmaktadır.Çalışma performansı düşükse gaz bitmiş olabilir.

Servisimiz gaz ilavesi yaparak bu sorunu da ortadan kaldırmaktadır. Bakımı yapılan klima ile bakımı yapılmayan klima arasında çalışma performansı açısından ciddi fark vardır. İstenilen soğuk hava ve sıcak havanın üflenmesi ve klimanın fabrika ayarlarında çalışması için firmamızdan uygun fiyatlı klima bakımı servis hizmeti alabilirsiniz.

Klima bakımın yapılmasının faydaları; klima herhangi bir ayar veya müdahaleye gerek kalmadan otomatik olarak çalışır. Bu da düzenli çalışma prensibi ile evde konfor avantajı sağlar. Klima arızalı durumlar giderildiği için daha uzun ömürlü olur. Klimanın herhangi bir rızası olmadığı için daha az elektrik ve enerji harcar. Bu da faturalarınıza olumlu şekilde yansır. Yani klima bakımı ile evde ve iş yerlerinde tasarruf sağlamak mümkün.

Özellikle iş yerlerindeki klima modelleri daha büyük ve klima sayısı daha fazladır. Bu ortamlarda bakım yaptırmamak klimanın verimini düşüreceği gibi iş yerlerine maliyeti de yüksek olacaktır.
Klima bakımı ile evleriniz ve iş yerleriniz yazın daha serin kışın ise daha sıcak olur. Önceden klimalar tek tip olarak üretilirdi. Yani yalnızca kışın ısıtma yazın ise soğutma özelliğine sahip modeller vardır. Şimdiki modeller hem akıllı hem de son derece hassas teknolojiye sahip. Bu yüzden bakım yaptırmak şart hale gelmiştir.

Bu da en soğuk havalarda hem iş yeri çalışanları, hem müşteriler hem de evlerde çocuk ve yaşlılar için ciddi sorunlara neden olur. Bu yüzden zamanında bakım yaptırmak en doğrusu. Firmamız ani arıza durumlarında da güvenerek arayacağınız isimlerin başında yer alıyor. Aynı gün içerisinde evinize veya iş yerine gelen personellerimiz sorunu çözerek gerekli tamirat ve yedek parça teminini sağlıyor.